Hazey Otomotiv

Hazey Otomotiv

Muharrem & Uğur Ruhoğlu

Gecikmiş Bakiyeden Dolayı Reklamlarınız Durdurulmuştur.

   Şirket uzun yıllar tamirci ustalığı yapan Muharrem Ruhoğlu ve Kardeşi Uğur Ruhoğlu nun yurt dışında bulunan ağabeyleri ANSAR RUHOĞLU’nun kardeşlerine destek amacıyla 1982 yılında HAZEY Ticaret olarak kurulmuştur.

   Kamyon otobüs ve iş makinesı tamirciliği ile birlikte yedek parça satışıda yapan şirket 1997 yılında ANSAR RUHOĞLU nun direktifleriyle kurumsallaşarak HAZEY Otomativ Ltd.Şti olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

   Genelde kamu kurumlarının kamyon iş makineleri yedekparça temini ile ilgili satış yapmasının yanı sıra kamyon ve iş makinelarının bakım onarım hizmetine halen devam etmekle birlikde 2003 yılında ANSAR RUHOĞLU nun teşvikiyle Muharrem Ruhoğlunun yurtdışı gezisi sırasında görsel tasarım olarak düşündüğü Gezi Motosikleti fikri aynı yıl yapılan çalışmalarla ivme kazanmış prototip imalata 2004 yılı ilk baharında başlanmıştır. 2004 Yılında yapılan çalışmalar sonunda ilk ürün aralık ayında tamamlanmış ve basına tanıtılmıştır.Araç tip onay belgesi 2005 Mayıs ayında alınarak karayollarına çıkış izni alınmış ilk yerli yapım HAZEY-TÜRK seri imalata başlanır duruma gelmiştir.

   Şirkette 1 Mühendis 2 Tekniker ve 7 imalat personeli çalışmaktadır.HAZEY-RÜRK ün imalatı yanı sıra şirketin satış pazarlama grubu yurt içi ve yurt dışı malzeme temini ve ürün pazarlama çalışmaları vermektedir. 2006 Yılı hedefleri 200 adet motosiklet üretimi olup yurt içi turistik bölgeler dışında Avrupa, Amerika, Kanada, Asya ülkeleri ve balkan ülkeleri satış grubunun hedefleri arasındadır.

733 tek kişi okudu

One Response to “Hazey Otomotiv”

  1. sadettin dedi ki:

    uygun fiyata yedek parça satan bir yer mennun kalınır

Firma hakkında yorum yapın.