Çakıltaşım Ana Okulu Çankaya

Çakıl Taşım

Adres: Birlik Mahallesi 448. Cadde 117/7 Çankaya/Ankara

Tel: 0312 495 53 50 – 0312 495 5351

Gsm: 0505 802 2656

www.cakiltasim.com

Amacımız, okul öncesi eğitimin doğal araçlarıyla çocukların eğitimini ve onların zihinsel, psikolojik ve bedensel gelişimini en üst düzeye çıkarmaktır. Programımızın temelini “etkin öğrenme” oluşturmaktadır. Bu yaklaşımda, çocuklara eylemleri hakkında düşünmeleri için yardımcı olunmaktadır. Programımızın ön koşulu çocukların aktif olarak kendi seçimleri doğrultusunda faaliyet göstermeleridir.

Yıllık, aylık, haftalık ve günlük plan yapılarak önceden belirlenen eğitim programımızı, çocukların ilgisini çeken, onların geçmiş deneyimlerinden ya da meraklarından doğan PROJE KONULARI destekler.

Çocuklarımız güne serbest zaman etkinliği ile başlar. Serbest zaman etkinliği, çocukların güne başlarken eğitime geçişlerinde köprü görevi yapar. Evcilik köşesinde oynayarak, sanat etkinliklerine katılarak ya da müzik dinleyerek vakit geçirirler ve böylece rahatlarlar.

Onların yaşam becerilerinin desteklenmesi için okul psikoloğumuz çocuklarımıza ve velilerimize rehber olmaktadır.

Okulumuzda görsel eğitimin önemli bir parçası olan sinema sistemi bulunmaktadır. Sinema salonumuzda öncelikle akademik bilgilerin desteklenmesi için belgeseller izlenmekte, İngilizce dersimiz işlenmekte, kontrolden geçirilen çizgi filmler seyredilmektedir.

Fiziksel gelişimi desteklemek amacıyla spor derslerimiz ile serbest ve hareketli oyunlar 120 metrekarelik spor salonumuzda yapılmaktadır. Bu bölümde spor malzemeleri, büyük arabalar, bisikletler, basketbol potası vb. bulunmaktadır.

281 tek kişi okudu

Firma hakkında yorum yapın.

Otel - Yurt - Pansiyon kategorisinde bir firma inceliyorsunuz. Bu kategoriden size bir bazı firmalar sıraladım.